Vybrané recenze

Vybíráme pro vás nejzajímavější recenze od ostatních čtenářů. Pokud se zajímáte o knihy z určitého oboru, můžete si je vyfiltrovat pomocí kategorií v levém sloupci.

Atlas bylin

DRNKOVÁ Jana, KNAUEROVÁ Marta

Detail knihy Atlas bylin

Atlas bylin

Jiřina Nešvarová 21. 5. 2017

Doporučuji! Krásné, seřazeno dle barev květů, zvládne si najít i pětiletá dcera. Krásně zpracované fotografie i text.

Neználek ve Slunečním městě

NOSOV Nikolaj

Detail knihy Neználek ve Slunečním městě

Jedna z nejlepších knih pro děti

Renáta Tupá 19. 5. 2017 5

Zajímavá a vtipná kniha nejen pro děti - prověřená generacemi - oblíbená. Výborně se čte. Knihy Nikolaje Nosova - kvalita a inteligence.

Břicháč Tom a Lucie - Tajemství naší kuchyně

KOSAČÍK Tomáš, STRACHOTOVÁ Lucie

Detail knihy Břicháč Tom a Lucie - Tajemství naší kuchyně

Recepty

Denisa Latková 18. 5. 2017 4

Kniha je fajn, určitě zajímavé recepty z dostupných ingrediencí. Určitě mohu doporučit.

Anthropoid

ČVANČARA Jaroslav

Detail knihy Anthropoid

Skvělá kniha

Dana Šebestová 13. 5. 2017 5

Jaroslav Čvančara nezklamal, shromáždil velké množství zajímavých materiálů týkajících se osudů hrdinů heydrichiády. Rozhodně stojí za to mít tuto knihu v knihovně a vracet se k ní.

Já, voják z Afghánistánu

STEHLÍK Pavel

Detail knihy Já, voják z Afghánistánu

Skvělá

Michal 11. 5. 2017 5

Zajímavá knížka z pohledu vojáka, jak prožívá svoji misi. :) Doporučuji!

Klid je síla, řek´ tatínek

FANTLOVÁ Zdenka

Detail knihy Klid je síla, řek´ tatínek

Doporučuji

Dita Machovcová 11. 5. 2017 5

Kniha se mi velmi líbila. Kdo má rád toto téma, ať neváhá. Dobře se četla a dojala mě k slzám.

Vy mně taky

MEZNÍK Bořek

Detail knihy Vy mně taky

Super

Libor Kupec 11. 5. 2017

Tohle je můj šálek kávy. Nekompromisní poezie.

36x Sladký život

CORDES Monika, LAZAR Claudia

Detail knihy 36x Sladký život

Parádní

Renata Petrickova 10. 5. 2017 5

Mám ráda prakticky rozložené recepty, kde můžete z načnutého pomeranče vymyslet ještě něco na druhý den. Kromě nápaditosti oceníte také odlehčené slazení, jednoduchou přípravu a když dodržíte kvalitní a dobrounké ingredience, tak tohle bude opravdu jedna z nejoblíbenějších kuchařek pro sladké vaření.

Den opričníka

SOROKIN Vladimír

Detail knihy Den opričníka

Skvělé memento

Libor Kudláček 8. 5. 2017 5

Kdyby tuto knihu napsal někdo jiný než Rus, určitě by ji někdo pomluvil jako zlou fantazii. Ale napsal ji Rus a je to geniální "dokument" možné blízké budoucnosti, srovnatelný plně s Orwellovými vizemi. Předčí je dokonce uměleckou kvalitou, protože staví na velmi působivém jazyku vyprávění, který již sám o sobě vypovídá o povaze totalitního systému a jeho specificky ruských exaltovaných nositelích.

Styl

GABULOVÁ Dagmar

Detail knihy Styl

Inspirující

Lenka Kratochvílová 8. 5. 2017 5

Kniha se mi velice líbila a díky ní jsem se začala více zabývat sama sebou. Jinak se celý život věnuji jen péči o rodinu, lidí kolem a práci. Autorka mne inspirovala, nejen co se týče šatníku, vizáže a hrou se světem barev, ale vnesla novou radost a chuť do života a pomohla mi si uvědomit, kým jsem a jak chci, aby mne vnímalo mé okolí.

Válka zrcadel

MATOUŠKOVÁ Tereza

Detail knihy Válka zrcadel

Pučení psychologické fantasy

Ondrej Vaclavik 7. 5. 2017

Na počátku každého literárního díla stojí ambice napsat něco neobyčejného. Tereza Matoušková ve svém románu Válka zrcadel usiluje o dílo, které snese srovnání s první ligou ženské fantasy. S velikánkami jakými jsou Ursula Le Guinová a Marion Zimmer Bradleyová. Pro Terezu Matouškovou je to první román mimo její dlouhá léta opečovávaný fantazijní svět Podmoří. Je to rovněž první její rozsáhlejší dílo psané ich formou. Matouškové se v románu podařilo ukočírovat příval reálií a epických zvratů. V popředí zůstala syrová a stroze podaná výpověď o tom, co to znamená být konzistentní osobou. O tom, co znamená mít moc a zodpovědnost. Pokud si Válku zrcadel koupí řadový konzument epické fantasy zlákaný slovem "Válka" v titulu, bude možná rozladěn. Homérské střety hrdinů, které doprovázejí skřeky umírajících plebejců, jsou tu jen příležitostnými kulisami. Válka zrcadel je příběh osobní. Je to Sophiina volba zasazená do vypiplaných a originálních fantazijních kulis.A tyto kulisy jsou exotické právě jen tolik, aby čtenáře nenudily, ale zároveň nestrhávaly pozornost od hlavní, hluboce osobní linky románu. Ambice napsat vysokou literaturu byla naplněna. Nechybí napětí a filosofická zamyšlení a psychologická dilemata. Vše je podáno pro Matouškovou typickým strohým slohem. Kniha je vydána jako obstojně provedený paperback, který v knihovně neurazí. Pro ty čtenáře, kteří by rádi doplnili svůj čtenářský deník o hodnotnější literaturu, ale Dostojevský a Balzac jsou pro ně přeci jen už trochu moc, je Matouškové výsostně psychologická fantasy dobrou volbou. Pokud budete otevřeni jejímu propracovanému poselství, bezpochyby se Vás dotkne.

Nelehký den

MAURER Kevin, OWEN Mark

Detail knihy Nelehký den

Skvělé čtení

Martin Charvát 4. 5. 2017 5

Popis přímého účastníka mise, která zneškodnila jednoho z nejhledanějších mužů světa, nahlédnutí do života lidí od Navy SEALs, které je opravdu motivující, jako čtení doporučuji každému, koho zajímá vojenská tématika.

Konečně mám koně

FOLSE Melinda

Detail knihy Konečně mám koně

Průvodce splněným snem

Renata Petrickova 3. 5. 2017 5

Překonat stará přesvědčení a oprášit své staré životní sny! Nemusí jít jen o koně… Ale něco je společné všem snům realizovaným v pozdějším věku. Stojí to odhodlání a horu bolesti na duši i na těle, protože překonávat miliardu starých zvyků, zlozvyků, pohodlnosti, bolestí těla, na kterém už notně zahlodal zub času, to vyžaduje často tvrdý dril. A vůbec nemusí jít o sen o koních, může jít o cokoliv jiného. Princip je stejný – skvělá kniha pro milovníky koní, i pro každého, kdo se CHCE ještě zvednout a nerezignovat!

Kráska a zvíře - Nejkrásnější příběh

autor neuveden

Detail knihy Kráska a zvíře - Nejkrásnější příběh

Krásná kniha

Šárka 2. 5. 2017 5

Tato kniha je pěkně zpracovaná. Fotky jsou opravdu z filmu. Pěkně se čte. 11 leté dceři udělala radost. Doporučuji!

Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa

MORTKA Marcin

Detail knihy Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa

Tappi je prima

Gabriela Jánošková 2. 5. 2017 5

Vřele doporučuji, už dlouho se mi nedostala do rukou tak veselá, vlídná a čtivá kniha pro děti. Dcera, byť teprve čtyřletá, má Tappiho i všechny jeho kamarády z Šeptajícího lesa moc ráda. Nejprve jsme četly příběhy pro mladší děti (např. Tappi a narozeninový dort), ale teď žijeme i jeho dalšími dobrodružstvími.

Manželé odvedle

LAPENA Shari

Detail knihy Manželé odvedle

Dobrá krimi

Lenka Juříčková 2. 5. 2017 5

Kniha se mi líbila, od začátku napínavá, čtivá. Jen ten úplný závěr mě překvapil a trochu zklamal. Myslím, že to nemuselo být tak vyhrocené.

Tajný život stromů

WOHLLEBEN Peter

Detail knihy Tajný život stromů

Velmi dobrá kniha

Jiří Bláha 1. 5. 2017 5

Knihu vřele doporučuji! Je srozumitelná a svědčí o zkušenostech i hluboké znalosti autora. Téma samotné by mělo ideálně proniknout do učebnic a stát se přirozenou učební látkou možná již na základní škole. Knihu by si nicméně měli přečíst nejen zájemci o přírodu, ale třeba zastupitelé obcí nebo institucí, které spravují lesy jako majetek..

Čmárací kniha pro nadějné umělce

autor neuveden

Detail knihy Čmárací kniha pro nadějné umělce

Super kniha

Eliška Zimová 30. 4. 2017 5

Opravdu krásná kniha pro děti. Rozvíjí představivost, uchovává vzpomínky. Ani jsem nečekala, že bude tak rozsáhlá. V porovnání s cenou jsem nadmíru spokojená.

Stačí jen chtít

CHARBONNEAU Joelle

Detail knihy Stačí jen chtít

Stačí jen chtít

Ivan Mls 28. 4. 2017 4

Dobře vygradovaný příběh z malého amerického města. Trochu horor, trochu sci-fi, trochu thriller. Autorka má vzácný dar stupňovat pozvolna napětí; na platformě zdánlivě tuctového teenagerovského příběhu autorka rozehrává drama, na jehož konci jsou splněná přání i smrt.

Spojovačky Dot to Dot

MOORE Gareth

Detail knihy Spojovačky Dot to Dot

Spokojenost

Marcela Nevřalová 28. 4. 2017 5

Naprosto úžasný relax při spojování.. Doporučuji!

Jak si správně přát

FRANCKH Pierre

Detail knihy Jak si správně přát

Přání si

Renata Štěpánová 27. 4. 2017 5

Tuhle milou, ač útlou knížku jsem přečetla velmi rychle. Jako laik mohu říci, že je velmi čtivá, hezky napsaná. Moc se mi líbila. Je v ní hodně pozitivní motivace a to je myslím hodně důležité a potřebné pro dnešní uspěchaný svět. Těch nemnoho stránek mě donutilo zamyslet se a přehodnotit některé dosavadní návyky. Mockrát děkuji za tuto krásnou knížku, má své místo v mojí knihovničce.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 103 >


Kategorie

+ dalších 264 kategorií

Autoři

+ dalších 1542 autorů

Další

Staré noty
nepatří do sběru!

Vykupujeme antikvární
hudebniny.

Knižní novinky e-mailem

59 prodejen po celé České republice,

ve kterých si můžete vyzvednout knihy z našeho e-shopu


Přihlášení

Zapomněli jste?

Neplatná kombinace jména a hesla.