Vybrané recenze

Vybíráme pro vás nejzajímavější recenze od ostatních čtenářů. Pokud se zajímáte o knihy z určitého oboru, můžete si je vyfiltrovat pomocí kategorií v levém sloupci.

Vězni svobody

NĚMEC Petr

Detail knihy Vězni svobody

Doporučuji

Honza 23. 6. 2018

Kniha je velice čtivá! Provádí nás příběhem lidí v utopistické společnosti nedaleké budoucnosti, jejíž některé aspekty mají blízko k realitě. Kniha plná zajímavých filozofických otázek, které nutí k zamyšlení nejen v aktuální společenské situaci s překvapujícími zvraty i v osobním smýšlení postav. Po dočtení ve mě zanechala myšlenky nad osobní svobodou a čím je tato ovlivňována. Doporučuji k přečtení.

Probouzející se Ralsko

autor neuveden

Detail knihy Probouzející se Ralsko

Probouzející se Ralsko

Olga 20. 6. 2018 5

Kniha pro zájemce o oblast Ralska, ale i pro Ty, kteří chtějí tuto oblast objevovat.

Tomáš Baťa

HODÁČ František

Detail knihy Tomáš Baťa

Recenze na knihu Tomáš Baťa

Václav Lednický 20. 6. 2018 5

Jedná se o velmi zajímavý text, který nesmírně poutavě a neomšele popisuje práci i život Tomáše Bati. Je to pro mně nesmírně zajímavý zdroj informací, který přináší mnoho nových poznatků, které mají často inovativní charakter a přináší spoustu nevšedních informací. Doporučuji všem, kteří se zajímají o Tomáše Baťu, systém podnikání v ČR a o způsob řízení výrobních organizací.

Ďáblova kolonie

ROLLINS James

Detail knihy Ďáblova kolonie

Ďáblova kolonie

Helena Hašková 19. 6. 2018 5

Výborná kniha jako každá od Jamese Rollinse.

Kde je pan Sova?

ARRHENIUS Ingela P.

Detail knihy Kde je pan Sova?

Kniha pro nejmenší

K. Neumann 15. 6. 2018 3

Kniha byla dárkem pro roční dítko a měla poměrně úspěch, a to hlavně díky zrcátku na konci knížky. Zábava na delší dobu - hledání zvířátek a nakonec ksichtík sám na sebe. Jedinou problematickou částí jsou fleecové části v knize, které jsou přidělané poměrně jednoduše a ne moc pevně. Pokud dítě trošku zabere nebo neodhadne, na kterou stranu látku odkrýt, snadno dojde k poškození knihy (roztrhne se). Nic, co by se nedalo zalepit, ale přeci jen to je nepříjemná situace.

Hovor se smrtí

CARTER Chris

Detail knihy Hovor se smrtí

Skvělá kniha

Jana Zikmundová 14. 6. 2018 5

Skvělá, jako všechny knihy Chrise Cartera. Přečetla jsem ji téměř na jeden zátah.

Ježíš tě volá

YOUNGOVÁ Sarah

Detail knihy Ježíš tě volá

Hovory s Ježíšem

Jana Klíčová 12. 6. 2018 5

Knížku jsem si koupila na doporučení kamarádky. Čtu si ji každý den, je vynikající, doporučuji. Každý den mohu mluvit s Ježíšem, který mě pohladí po duši, uklidní, dá naději, nabízí řešení každodenních problémů.

Dinosauři

autor neuveden

Detail knihy Dinosauři

Dinosauři

Lucie Veselá 12. 6. 2018 5

Synek dinosaury miluje. Takže tato kniha je top a hit u nás! Spokojenost, hezké ilustrace.

Jižní Francie

KAŠPAR Zbyněk

Detail knihy Jižní Francie

Nejen levandulová pole

Jan Bartoš 12. 6. 2018 5

Nakladatelství Freytag&Berndt pokračuje ve vydávání průvodců na cesty dalším svazkem, který nás zavede do jižní Francie, oblasti plné památek, turistických pozoruhodností a zvyků. Kniha přináší všeobecný úvod, který se zabývá i historií a dalšími všeobecnými údaji, které rozšiřují naše obecné poznatky. Jakýmsi úvodním TOP naznačuje místa, která by neměla být opomenuta, například Avignon. Dále pokračuje bohatě fotografiemi vybavený průvodce jednotlivými regiony, ke kterým jsou přiloženy mapy. Ostatně nelze zapomenout na pěknou mapu celé jižní Francie, kterou ocení nejen motorizovaní turisté, v zadní části knihy. Kniha slouží zejména návštěvníkům oblasti, potěší ale i ty, kteří cestují jen prstem po mapě nebo prohlížením obrázků. Je fakt, že oblast je dostupná a že by mohla nalákat i ty, kteří jen říkají - tady jsem taky nebyl. Tak vzhůru do Provence, kraje vína, malířů, levandulových polí, akvaduktů a dalších krás.

Jičínské pole mrtvých

VONDRUŠKA Vlastimil

Detail knihy Jičínské pole mrtvých

Skvělá

Jaroslav Bělohlav 11. 6. 2018 5

Jedna z nejlepších knih pana Vondrušky. Doporučuji!

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly

FABER Adele, MAZLISH Elaine

Detail knihy Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly

Super knížka

Kateřina Pospíšilová 11. 6. 2018 5

Doporučuji každému rodiči. Moc hezky zpracované, přehledné, čtivé... Jednoznačně užitečné a v praxi každodenně použitelné!

Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali,

FABER Adele, MAZLISH Elaine

Detail knihy Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali,

Super příručka

Kateřina Pospíšilová 11. 6. 2018 5

Velice návodná a popisná kniha se spoustou příkladů a také komiksových okének, která zpracovávají příklady, jak se chovat, co říkat. Užitečné pro každého rodiče, který nechce svým dětem být jen přikazovačem a zakazovačem..

Vtipy pro děti 2

NEUBAUEROVÁ Zuzana

Detail knihy Vtipy pro děti 2

Super

Jarmila Vybíralová 8. 6. 2018 5

Vnučky byly spokojeny!

Strážci světla

GRAY Kyle

Detail knihy Strážci světla

Recenze

Renata Petříčková 8. 6. 2018 5

Jsou skvělé. Barevné, příjemné do ruky a plné informací. Přesně tak se mi to líbí a jestli tohle je nový trend a nová generace autorů výkladových karet, tak to beru všemi deseti. Rázné, řízné, přesto příjemné a snad i s nějakou vnitřní přidanou hodnotou, která ne a ne se mi objevit.. Tak snad časem.

Ztraceno v písku

ŠPIČKOVÁ Ivana

Detail knihy Ztraceno v písku

Ztraceno v písku

Martina Burešová 7. 6. 2018 5

Kniha je psaná velmi čtivě, navíc je zde uvedeno i mnoho zajímavých historických fakt. Doporučuji!

Enneagram - Devět tváří duše

EBERT Andreas, ROHR Richard

Detail knihy Enneagram - Devět tváří duše

Recenze

Renata Petrickova 7. 6. 2018 5

Musím říci, že je to velmi dobré zpracování s ohledem na původ a víru autorů, přesto se dokázali povznést a vnést do svých slov lidskost a právě tu čistou logiku, která tím činí i jejich víru možná do jisté míry více hodnou porozumění. Ale stále tu je v hlavní roli enneagram.

Čarodějnice

LÄCKBERG Camilla

Detail knihy Čarodějnice

Čarodějnice - moc pěkná kniha

Ladislava 6. 6. 2018 4

Četla se jedním dechem, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Válka nemá ženskou tvář

ALEXIJEVIČOVÁ Světlana

Detail knihy Válka nemá ženskou tvář

Dechberoucí výpovědi žen bojujících na východní frontě

Ivo Skopal 6. 6. 2018 5

Tuto knihu by si měl přečíst každý. Stejně jako ostatní knihy od Světlany Alexijevičové. Kniha velmi drsným způsobem (výpověďmi žen, které se zúčastnily bojů druhé světové války na východní frontě) ukazuje, jak moc válka ovlivnila celou jednu generaci v Sovětském svazu a jak konkrétně dopadla na tuto generaci žen. Válka je strašná událost, kde člověk ztrácí lidskost a zabíjí ostatní lidské bytosti. Události, které ženy (stejně jako muži) musely ve válce prožít, se určitě vyskytují v různé míře také v jiných konfliktech. Popravy, mučení, upalování, týrání, znásilňování. Kniha přináší obrovské množství pasáží, ve kterých vám vyhrknou z očí slzy a které vám vyrazí dech. Přesto, nebo právě proto, je to jedna z nejlepších knih o válce, které jsem četl, díky umu autorky a autentickým výpovědím.

Popel Babylonu

COREY James S. A.

Detail knihy Popel Babylonu

Další zhaslá hvězda?

Jindřich Janouch 4. 6. 2018

První dva, tři díly série senzace - neotřelá sci-fi s nádhernou klasickou mimozemskou zápletkou, věrohodné charaktery osob, situací, dějů... Zkrátka jsem se začínal těšit na "nové Heechee" od Pohla. Ovšem konkrétně "Popel Babylonu" sklouzl do tuctového příběhu o válce frakcí o nadvládu (odehrává se sice ve vesmíru, ale klidně by se mohlo dít ve Venezuele, Iráku, zkrátka kdekoliv na Zemi), plno rádoby filosofických dialogů a monologů, vlastních úvah osob o ničem, naprosto předvídatelné lidské peripetie.. :( Jen v závěru "ti dobří" vyhrají díky nikoliv příliš uvěřitelnému, nepříliš prokreslenému (na rozdíl od prvních dílů, kdy se na 100% "věřilo" všemu) mimozemskému ději. Dočteno jen silou vůle. :(( Objednávám tedy další právě vyšlý díl s důvěrou, že se J. S. A. Corey opět "najde" a opět nastanou noci probdělé nad knihou. Pokud ne, začnu si objednávat červenou knihovnu. PS: Tato recenze nikterak nesnižuje dumknihy.cz, ti jsou stále skvělí (FAKT!), týká se jen a jen knihy.

Výlety za balvany a viklany

KLICH Ivan

Detail knihy Výlety za balvany a viklany

Další zajímavé tipy na výlety

Jan Bartoš 4. 6. 2018 4

Pan Ivan Klich se rozepsal a vychází mu v krátké době další publikace s tipy na zajímavé výlety, tentokrát za balvany a viklany. A kniha je to určitě zajímavá, byť na ní nalézám i nedostatky - zejména výběr lokalit je poměrně skromný, jen v nedalekém okolí je několik dalších míst, která do kategorie balvanů a viklanů bezesporu spadá. A fotky mi stále mnohdy připadají trochu nevýrazné, ale "beru" vysvětlení v úvodu. Také je krásné, jak se řeší spisovnost či nespisovnost jednoho lidově nazvaného kamene v České Kanadě. Autor se s tím chválihodně nepáral a použil jeho označení naplno. Skoro bych zde navrhl autorovi, aby zkusil k této knize napsat pokračování, pokud by potřeboval náměty, určitě je nalezne.Knížka je ale celkem solidní, určitě nabízí zajímavá místa, byť jich je podle mého názoru opravdu jen část toho, co lze v naší zemi navštívit a vidět.

Pohádky skřítků Medovníčka a Barvínka

LEBEDA Jan

Detail knihy Pohádky skřítků Medovníčka a Barvínka

Ideální pro začínající čtenáře

4. 6. 2018 5

Dceři se moc líbí, zajímavý příběh a dle občasných informací od ní je kniha i poučná.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 112 >


Kategorie

+ dalších 250 kategorií

Autoři

+ dalších 1600 autorů

Další

Staré noty
nepatří do sběru!

Vykupujeme antikvární
hudebniny.

Knižní novinky e-mailem

60 prodejen po celé České republice,

ve kterých si můžete vyzvednout knihy z našeho e-shopu


Přihlášení

Zapomněli jste?

Neplatná kombinace jména a hesla.