Vybrané recenze

Vybíráme pro vás nejzajímavější recenze od ostatních čtenářů. Pokud se zajímáte o knihy z určitého oboru, můžete si je vyfiltrovat pomocí kategorií v levém sloupci.

Labské vyhlídky

KLICH Ivan

Detail knihy Labské vyhlídky

Výhledy na Labe jsou krásné

Jan Bartoš 16. 8. 2017 4

Ivan Klich po poměrně vydařených Vltavských vyhlídkách přešel k nakladatelství Grada s podobným projektem, kdy tentokrát popisuje vyhlídky na Labe. Je otázka, zda by se v horním toku řeky nějaký vyhlídkový bod nenašel - třeba pohled z Kunětické hory, ale vcelku lze souhlasit s tím, že se zabývá vyhlídkami až od soutoku s Vltavou v Mělníku. Čtenáři to bohatě vynahradí tím, že skoro polovina míst leží již za hranicemi v Německu v krásném Saském Švýcarsku. Poděkujme přírodě, že Labe od Lovosic teče atraktivním údolím, které je mnohdy poměrně hluboké a skýtá proto nemálo míst s nádherným výhledem na údolí řeky, které doprovází i silnice a železnice. Loni jsem měl možnost spoustu míst navštívit, musím říci, že jsem se výhledy téměř vždy kochal. Je pravda, že na drtivou většinu míst se dostaneme jen pěšky, občas se i zadýcháme při výstupech, ale jsme bohatě odměněni pohledy z výšky. Líný říční tok doprovázejí poměrně časté průjezdy vlaků, až žasneme, kolik jich jezdí a co vozí. Také sem tam nějaké plavidlo - menší či větší, které ale má přece jen menší rychlost. A občas cyklisté, aut si přece jen nevšimneme.
Přes padesát vyhlídkových míst popsaných v knize stojí za návštěvu a nesmí nás odradit ani některé ne příliš povedené fotografie, které se bohužel vyskytují. Naproti tomu oceňme přístup autora od dobrého výběru lokalit až k jejich uspořádání, kdy se snaží spojovat ty blízké, byť jinak dodržuje pravidlo "Po proudu řeky".

Rozhledny a ztracené hrady: Česká republika - východ

POHORECKÝ Vladimír

Detail knihy Rozhledny a ztracené hrady: Česká republika - východ

Česko je rozhlednový ráj

Jan Bartoš 16. 8. 2017 5

Aktualizované vydání pěkné knihy o rozhlednách východní poloviny České republiky z pera osvědčeného autora Vladimíra Pohoreckého by mělo posloužit hlavně jako inspirace k výletům. Kromě rozhleden jsou zde i všelijaké hradní věže, ze kterých je vidět daleko na naši krásnou zem. Kniha je uspořádána podle krajů a okresů, zde občas trochu komplikovaně, pokud se dostává na rozhraní okresů. Přináší informace o každé rozhledně, fotografie, způsob, jak se k nim dostat. Příjemným bonusem jsou i zahraniční rozhledny, které leží nedaleko hranic. Rozhledny jsou od dob televizního seriálu s průvodcem Luďkem Munzarem poměrně v módě a není divu - za někdy namáhavější výstup po všelijakých schodištích, žebřících či kamenech bývá člověk odměněn dalekými zhusta kruhovými výhledy.

Léčení symboly

NEUMAYER Petra, STARK Roswitha

Detail knihy Léčení symboly

Léčení symboly

Václava Lorenzová 14. 8. 2017 5

Tuto knihu jsem si nejdříve půjčila v knihovně, protože mě zajímá léčení energiemi. Shledala jsem, že je pro mě přínosem a tak jsem si knihu zakoupila.

Polsko

TROJAN Pavel

Detail knihy Polsko

Polsko je skvělým průvodcem

Eva Smělíková 13. 8. 2017 5

Má vše, co by správný průvodce měl mít. Dobře se podle něj plánují návštěvy polských metropolí.

V šedých tónech

SEPETYSOVÁ Ruta

Detail knihy V šedých tónech

V šedých tónech

Pavlína 11. 8. 2017 5

Kniha je úžasná, skvěle napsaná, přečetla jsem ji jedním dechem.. I přes téma a děj knihy si dovoluji napsat, že je kniha "krásná", z jedné strany nahlédnete do (co se týká Pobaltí všemi dost opomíjených) zvěrstev pracovních táborů, ale pak taky na tu sílu, lásku a víru, kterou v sobě lidé nosili, protože nic jiného neměli.. Kniha mě velice fascinuje proto, že obdivuji, jak lidé mohli v takových chvílích zachovat lidskost, protože dnes je jí málo i v "době dobra". U knížek tohoto typu si každý uvědomí, jak moc rozežraní jsme a co všechno bereme jako samozřejmost.. Určitě doporučuji přečíst, citlivé povahy jako já si budou nejspíš muset připravit balení kapesníčků. Závěrem snad jen: "Daly přednost naději před nenávistí a ukázaly světu, že i v té nejtemnější noci svítí nějaké světélko. Prosím, čtěte o nich. Povídejte o nich někomu. Tyhle tři státečky nás naučily, že láska je ta nejmocnější armáda. Ať už je to láska k příteli, ke své zemi, k Bohu, nebo třeba k nepříteli - láska nám odhaluje zázračnou povahu lidského ducha." Ruta E. Sepetysová
A já jen... díky za můj život

Cesta císařovny

KRAUTWALD Ulja, LI Christine

Detail knihy Cesta císařovny

Zajímavé čtení pro hledající ženy

Regina 11. 8. 2017 4

Knihu jsem dočetla s tím, že si ji určitě musím přečíst ještě nejméně jednou, ale nejspíš po ni budu sahat průběžně, zůstává na mém nočním stolku. Je to velmi užitečný návod, jak se vyrovnat s určitými životními etapami ženy, zvláště pro ty, které právě něčím složitým procházejí.

Bojovník ve Vatikánu

ENGLISCH Andreas

Detail knihy Bojovník ve Vatikánu

Výborná kniha

Vojtěch Cekota 11. 8. 2017 5

Se zájmem jsem si knihu přečetl a byla pro mne obohacením.

Fotbalové stadiony

VOJKOVSKÝ Jiří

Detail knihy Fotbalové stadiony

Stadiony

Radomír Směja 10. 8. 2017 4

Kniha je poutavá, má hodně fotografií, zajímavé komentáře.

Každý kopec bere... dech

SILNÝ Milan

Detail knihy Každý kopec bere... dech

Kolik zbývá kopců, kde Milča nebyl?

Jan Bartoš 8. 8. 2017 5

Páté dílo náruživého cyklisty Milana (Milči) Silného ze Slaného (a čtvrté, které popisuje převážně jeho výjezdy na kopce a hory) pokračuje v duchu předchozích. Je vlastně takovým zajímavým deníčkem po většinou několikadenních spanilých cestách s přáteli po rozmanitých kopcích, hůrkách, horách a téměř velehorách vesměs v naší krásné zemi. Na některé kopce se vyjet dá, na některé hůře, ale Milča se dostane (takřka) všude. Na mnoha kopcích jsem byl - samozřejmě pěšky - obvykle docela zmožen a opocen - nedovedu si představit, že to lze vyšlapat. Kniha přináší i zážitky z cest, hospod a všelijakých přespávání, kde se dalo. Čtenáře obohacuje i povídání o projížděných místech a zasmál jsem se při teorii znečištění ovzduší kravskými prdy. Kniha je na pěkném papíře a přináší množství dokumentačních barevných fotografií. Jako taková je určitě inspirující k návštěvám Cukráku, Medníku, ale i Píčhory a podobných kopců. Tak, kam to Milča a jeho parta (vyobrazena na zadní předsádce) vezmou příště?

Bábovky

TŘEŠTÍKOVÁ Radka

Detail knihy Bábovky

Bábovky

Irena Hadrbolcová 7. 8. 2017

Dárek pro dceru, mámu 3 dětí, předčil očekávání. Knihu přečetla jedním dechem a ptala se na pokračování.

Divočina

STRAYDEOVÁ Cheryl

Detail knihy Divočina

Má top kniha na letní dovolenou

Veronika Burkoňová 7. 8. 2017 5

Sepsaná podle skutečného příběhu autorky. Napínavá a k zamyšlení. Doslova "zhltnutá", od napínavého příběhu se nedalo odpoutat. Moc se mi líbil i film v hlavní roli s Reese Witherspoon. Jen nezaměňovat pořadí: 1. kniha, 2. film. Knížka patří k mým favoritům. A děj mám ještě po přečtení dlouho "pod kůží".

Vysoké Tatry 1:25 000

autor neuveden

Detail knihy Vysoké Tatry 1:25 000

Vysoké Tatry - podrobná turistická mapa 1:25 000

Irena Šťastná 7. 8. 2017 5

Mapa naprosto splňuje to, co se od tohoto typu mapy očekává. Spolehlivost mapy ověřena prakticky při týdenním pobytu ve Vysokých Tatrách. Za dobrý nápad považuji zařazení výňatku z návštěvního řádu Vysokých Tater a odkaz na celý text na webu.

Schody do nebe

BYRNEOVÁ Lorna

Detail knihy Schody do nebe

Pro lidi, kteří začínají chápat, že život není jen materiální

Petra 7. 8. 2017 5

Knížka je volným pokračováním titulu "Andělé v mých vlasech" a je výborná pro lidi, kteří si začínají uvědomovat, že život není jen materiální, ale že do něj patří i duchovno. Mně osobně knížky od Lorny Byrneové pomáhají si vzpomenout, že musím pečovat o svoji duši - že jí musím dělat dobře, abych se celkově cítila dobře. Někomu může obsah knihy připadat jako sci-fi (hovory s anděly, schopnost je vidět). To však zase poukazuje na to, že náš svět je daleko komplexnější a zcela jistě obsahuje mnohem více skutečností, než jsme schopni našima očima vidět a myslí, ovlivněnou všudypřítomným materialismem, pochopit.

Levandule

KONÍČKOVÁ Mirka

Detail knihy Levandule

Levandule

Alena Němečková 5. 8. 2017 5

Kniha je napsaná srozumitelně s pěknými fotografiemi. Návody a recepty použitelné, stačí si vybrat. Některé recepty jsem vyzkoušela, jsou dobré. Levandule má výraznou chuť a vůni, takže chuťovky z ní asi neosloví každého, ale pro ty, kteří ji pěstují, nebo již chystají záhon je to hezký a praktický dárek.

Love - Style - Life

DORÉ Garance

Detail knihy Love - Style - Life

LovexStylexLife

Dana Novotná 3. 8. 2017 4

Kniha je psána mladistvě a svěže. Část kapitol je protkána autorčiným vytříbeným vkusem, jiné zamyšlením nad pracovní kariérou, další zastavením v soukromém životě. Jako bonus jsou zde rozhovory s přítelkyněmi. Knihu doplňují zdařilé fotografie. Potěšila mě.

Země příběhů - Kouzelné přání

COLFER Chris

Detail knihy Země příběhů - Kouzelné přání

Rozhodně doporučuji!

Lucie Hajkrová 3. 8. 2017 5

Knihou byla dcera (9 let) nadšená. Úplně se do četby ponořila, dokud ji celou nedočetla. Plánuji si ji také přečíst. Doporučuji.

Život s vysokou inteligencí

STEHLÍKOVÁ Monika

Detail knihy Život s vysokou inteligencí

Dokonalé

Veronika Blanická 2. 8. 2017 5

Nejlepší kniha mého života.

Rudý kapitán

DÁN Dominik

Detail knihy Rudý kapitán

Výtečná detektivka

Kateřina Plicková 31. 7. 2017 5

Detektivní příběh z porevolučního Slovenska. Autor vykreslil charakter postav i prostředí s lehkostí a vede čtenáře po cestě nezvyklé zápletky až do šokujícího konce. Nikdo si nemůže být jistý, zda na něj nepřišla řada složit účty za staré hříchy..

Rodné hnízdo

HERRMANNOVÁ Jana

Detail knihy Rodné hnízdo

Kniha, která dosud chyběla

Gustav Vodrážka 31. 7. 2017 5

Nepřestávám se podivovat nad zvláštnostmi života a faktem, že kdyby v minulosti nedošlo k mému krátkému, leč intenzivnímu setkání s autorkou, mé osudy by se odvíjely jinak a spousta událostí by se neudála. Jak dobře proto je, že žije. Pociťuji za to vděk jejím rodičům a před nimi jejich rodičům. V této souvislosti přistupuji k jejímu literárnímu zpracování tohoto do určité míry mne oslovujícího rodinného alba. Netajím, že si nelze vymazat z paměti obrazy nástěnného krucifixu na stěně nezapomenutelného bytu na rohu Mezibranské a Žitné, obrazy starobylého nábytku s motivy vinné révy, grotesky dua Hagara & Kvika, obrazy interiéru plného mosazi, mědi, antikvárních knih…i spoustu jiných dějů. Kniha? Texty autentické, spontánní, vybavené originálními obraty. Je mé vlídné vnímání plodem předpojatosti, způsobené apriorní náklonností k autorce, anebo tím, že je to víc než dobré, že to není schématické curriculum vitae, že se to ničemu nepodobá, že je to čtivé, nikoliv prkenné, že to není plagiát přecpaný stylovými triky? Teď, v postlustigovské éře, zbývá na pražské obci už jen jeden opravdový literát – autorka. Je to vyzrálé, nikoliv přezrálé. Některé texty musely zrát opravdu značnou dobu – jasně si vzpomínám, že jednoho večera v 2.pol. r. 1983 mi autorka s rozzářeným zrakem předčítala pasáž o pokřiku mezi bratry (str.215)„…ty jsi světovej, ale magor…“. Ne u každého autora se mi stává, že se nemohu dočkat, co objevím na příštím listu jeho knihy. Kondolenční scéna (str.77) ve mně vyvolala cynický chechtot. Naplnil mne obdivem taktní, ohleduplný a zároveň poetický vstup motivu „dvojího zahřmění, větru a křídel“, namísto larmoyantního líčení funerálních scén. Pokračování by možná trochu rozmázlo příznivý,místy až poetický dojem předešlé, výhradně na rodinu zaostřené ságy. Ledaže by bylo expresivně vyznačeno a formulováno jako „Další osudy dobré autorky za studené války na frontách šedé zóny“. Při invenci autorky bychom se mohli těšit na další literární delikatesu. Schreib´ das auf!

Velký experiment

KENNEDY Wendy, KENYON Tom

Detail knihy Velký experiment

:-)

Renata Petrickova 31. 7. 2017 5

Jsou knihy, které Vám otevřou nové úhly pohledu. Tohle je jedna z nich. Ukazuje svět a lidské fungování ze zcela nového úhlu pohledu. Ale z úhlu pohledu, který je pochopitelný. Jako kdybyste nakoukli pod pokličku čehosi, co by mělo zůstat skryto, snad je to celé odrazový můstek k pochopení nejen původu lidstva, ale i jeho schopností a důvodů, co tady na Zemi vůbec děláme, za čím se plahočíme.

Myšlenky moudrosti

HAY Louise L.

Detail knihy Myšlenky moudrosti

:-)

Renata Petrickova 30. 7. 2017 5

Tyto karty mají jednu výhodu. Akorát do ruky, plné informací, které naprosto sednou! Jako kdyby Vám ožila v rukou terapeutická pomůcka pro udržování si pozitivně naladěné mysli a chuť odpočívat. Pro chvíle odpočinku i pro motivaci jsou tyto karty ideální!


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 105 >


Kategorie

+ dalších 264 kategorií

Autoři

+ dalších 1568 autorů

Další

Staré noty
nepatří do sběru!

Vykupujeme antikvární
hudebniny.

Knižní novinky e-mailem

59 prodejen po celé České republice,

ve kterých si můžete vyzvednout knihy z našeho e-shopu


Přihlášení

Zapomněli jste?

Neplatná kombinace jména a hesla.