Vybrané recenze

Vybíráme pro vás nejzajímavější recenze od ostatních čtenářů. Pokud se zajímáte o knihy z určitého oboru, můžete si je vyfiltrovat pomocí kategorií v levém sloupci.

Vlastizrádce

JURMAN Olin, SKOTAL Jiří

Detail knihy Vlastizrádce

Vlastizrádce

Jozef Šesták 20. 8. 2018 5

Upřímně, vůbec ne proto, že jsem se s Olinem Jurmanem několik let služebně setkával, ale proto, že kniha je hluboce pravdivá a vypovídá otevřeně o době, ve které třeba Tišler, ale i jiní pracovníci rozvědek ČSR pracovali. Děj je podložen hodinami a měsíci studia v archivech všeho druhu. Stupidita a politická "oddanost" vedoucích pracovníků jak STB, tak i vojenské rozvědky vlastně nepřímo nutila některé lidi, kteří lpěli na funkci, defektovat. Prostě potřebujeme výsledek za každou cenu a hned. Zažil jsem tu dobu, jsem ročník 1945. Přečetl jsem všechny Jurmanovy knihy, které již byly publikovány a vřele doporučuji. Oline, děkuji, s úctou Šesták

Červená mašinka

autor neuveden

Detail knihy Červená mašinka

Vynikající kniha

Martina Kofrová 20. 8. 2018 5

Veliká spokojenost,malá dcerka dostala k druhým narozeninám a nehne se od knížky a my dospělí si s ní také rádi hrajeme.

Němčina pro samouky a jazykové školy

MEJZLÍKOVÁ Šárka

Detail knihy Němčina pro samouky a jazykové školy

Recenze

Naďa Krommelová 19. 8. 2018 5

Zmíněná učebnice němčiny je jedna z nejlepších, ne-li nejlepší na českém trhu! Jsem učitelka NJ a soukromě podle ní učím už čtyři roky. Oceňuji hlavně její přehlednost, velké množství cvičení, zejména na poslech s porozuměním (součástí jsou 3 CD), to považuji při výuce cizímu jazyku za nejdůležitější! Je výborná i z hlediska uspořádání jednotlivých lekcí, už od začátku se klade důraz na poslech s porozuměním, čtení s porozuměním, psaní a mluvení. Výběr tematických okruhů jednotlivých lekcí odpovídá základním situacím běžného života. Kniha je barevně ilustrovaná, což ještě podtrhuje efektivitu učení! Jednoznačně doporučuji!!!

Hovor se smrtí

CARTER Chris

Detail knihy Hovor se smrtí

Dobrý

Lenka Becová 18. 8. 2018 5

Chris Carter opět nezklamal, kniha je napínavá již od začátku. Přečteno jedním dechem.

Život zn. Hygge

BLAKEOVÁ Rosie

Detail knihy Život zn. Hygge

Růžový obal mi měl napovědět hned..

Petra Martíšková 15. 8. 2018 3

Román není nic moc, růžový obal mi měl napovědět hned, že tato kniha je vhodná spíše pro milovníky červené/růžové knihovny. Vícero okamžiků v ději je dosti naivních; pochybuji, že v reálném světě by se něco takového mohlo stát (dokážete si představit muže, který si dobrovolně, pouze na základě inspirace od hlavní hrdinky, napatlá na obličej pleťovou masku a v koupelně si k tomu rozsvítí spoustu svíček?). Román tedy podle mého názoru rozhodně není obrazem života, ale spíše pohádkou pro dospělé. Autorka se snažila využít poznatky životního stylu hygge a propašovat je okatě do románu - tento úkol sám o sobě je obtížný a obávám se, že moje očekávání ohledně této knihy nebyla naplněna. Snaha propašovat prvky hygge na některých místech románu budila vyloženě edukativní účel knihy. Kniha se mi moc snadno nečetla, nemohla jsem se dostat do děje - toto se však zlepšilo ve druhé polovině románu, který je již čtivější a více mě zatáhl do děje. Kdybych měla tuto knížku půjčenou z knihovny (tj. kdybych si nekoupila svůj vlastní výtisk), nedočetla bych to - po pár prvních stranách by román odložila. Ale takto mě hnala motivace knihu dočíst též proto, že jsem ji měla na dovolené a jinou knihu jsem po ruce neměla. :-)

Šumava krásná a tajemná

ČIHAŘ Martin

Detail knihy Šumava krásná a tajemná

Další pohled na Šumavu

Jan Bartoš 15. 8. 2018 4

Skoro současně s knihou o Brdech se na trh dostává od stejného autora kniha o Šumavě. Je to tak nějak encyklopedie 100 míst na Šumavě, kde přínosem je i určitá legenda či pověst ke každému místu. A každá lokalita je i v jednoduché mapičce zařazena tak, aby každý hned poznal její umístění. Kniha není špatná, určitě přináší zase jiný pohled na Šumavu, ale "brdské" pojetí to tedy není. Nevím, na rozdíl od Brd znám Šumavu poměrně dobře, je to v každém případě nesmírně krásná oblast, našel jsem tam i svá oblíbená místa stejně jako ta, kde je to jako na Václavském náměstí, ale tak nějak musím konstatovat, že je to další kniha o Šumavě. A je otázka, zda už trh není Šumavou třeba přesycen.

Turistický průvodce Rother Podkarpatská Rus - Verchovina

MITÁŠ Martin, STAVINOHA Petr

Detail knihy Turistický průvodce Rother Podkarpatská Rus - Verchovina

Průvodce Podkarpatskou Rusí

Jan Bartoš 15. 8. 2018 4

Všichni víme, že za první republiky byla Podkarpatská Rus (nebo Zakarpatská Rus apod.) součástí Československa. V té době byl o vzdálenou oblast u Užhorodu zájem, v oblasti docházelo k rozvoji mimo jiné i turistiky. A prakticky každý zná dílo Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj, kdy legendární zbojník z Koločavy určitě vzbudil zájem o tato místa. Nicméně Podkarpatská Rus nám už dávno nepatří, přesto je zejména svou krajinou a svými památkami stále navštěvována turisty. Těm může velmi pomoci tento průvodce ROTHER, který si drží vysoký standard zejména pečlivým výběrem tras, dobrými dílčími mapami a poměrně přesnými všeobecnými informacemi. To vše má "kapesní" rozměr, takže turistu jeho přibalení na cestu nijak nenamáhá. Zde autoři vybrali 25 tras celkem dostupných železnicí z Užhorodu a přinášejí jejich solidní popis včetně pěkných fotografií. Osobně mám trochu výhrady k vyšší ceně, ale uznávám, že doba pokročila a navíc Podkarpatská Rus není úplně "za humny". Přesto jsem za tu vyšší cenu obdržel velmi solidního turistického průvodce oblasti, kam bych se určitě měl vydat za poznáním.

Brdy tajemné hory v srdci Čech

ČIHAŘ Martin

Detail knihy Brdy tajemné hory v srdci Čech

Další představení Brd včetně tipů na výlety

Jan Bartoš 15. 8. 2018 4

Znovu objevené a z velké části přístupné Brdy lákají k návštěvám. Možná méně než se čekalo, což je asi z pohledu zachování krajiny dobře. Kniha RNDr. Martina Čihaře,CSc. přináší další náhled na toto nádherné pohoří. V první části knihy jsou popsány přírodní zajímavosti včetně flóry a fauny, poměrně pěkné barevné fotografie potěší. Druhá část popisuje jednotlivé lokality a třetí část je víceméně turistický průvodce s mapami a pěknými výlety do celých Brd - tedy i částí okolo Dobříše. Myslím, že se kniha Ottovu nakladatelství celkem povedla a že může vhodně doplnit v poslední době poměrně vydatnou dávku publikací o tomto pohoří. Hlavně je však zapotřebí vyrazit přímo na místo. A tam se kochat.

Pohádky mého života

FOX Annie D.

Detail knihy Pohádky mého života

Vydechla jsem, až když jsem ji zavřela

Anna Brugioni 13. 8. 2018 5

Nádherně čtivě napsané, kdo to je? Je to její prvotina? Doufám že tahle dáma bude psát dál. Jednoznačně doporučuji.

Mráz přichází z Hradu

VIEWEGH Michal

Detail knihy Mráz přichází z Hradu

Velmi povedené pokračování

Monika Marková 10. 8. 2018 5

Kniha se mi velmi líbila, dokonce možná víc než předchozí díl.

Pěna dní

VIAN Boris

Detail knihy Pěna dní

Rozpačitost

Eva Moškvanová 8. 8. 2018 3

Čekala jsem víc. Hodně jsem o knize slyšela... Ale jsem teprve zhruba v první třetině, tak třeba ještě bude o čem přemýšlet.

Láskou ji nespoutáš

ATTICUS

Detail knihy Láskou ji nespoutáš

Poezie pro všechny

Eva Moškvanová 8. 8. 2018 5

Skvělý způsob, jak přitáhnout mladou generaci k poezii!

Hovor se smrtí

CARTER Chris

Detail knihy Hovor se smrtí

Báječné zakončení úžasné série

TT 8. 8. 2018 5

Nemám slov... Naprosto dokonalá kniha, kterou jsem přímo zhltla jedním dechem.. O to víc, že jsem ji nikde nemohla sehnat, byla má touha si jí přečíst mnohem větší a vůbec mě nezklamala, naopak.

Loutkář

COLE Daniel

Detail knihy Loutkář

Skvělá kniha

Michaela Kovářová 8. 8. 2018 5

Četla jsem ji hned po přečtení Hadrového panáka a musím říct, že obě jsou stejně dobré. Každá má jinou zápletku. Chvíli trvá než se v těch jménech člověk zorientuje, ale jsou to jedny z nejlepších knížek, co jsem četla.

Nemoc jako symbol

DAHLKE Ruediger

Detail knihy Nemoc jako symbol

Je výjimečná

Kamila Dohnalová 6. 8. 2018 5

Rozhodně doporučuji koupit tuto knihu tomu, kdo věří, že většinu nemocí máme ze stresu a tělo nám to tímto způsobem ukazuje.

Andělé krystalů

VIRTUE Doreen

Detail knihy Andělé krystalů

Recenze

Renata Petrickova 6. 8. 2018 5

Parádní karty, nádherné tím, jak vypadají, zpracování na jedničku. I pro výklady - jedny z mála, které lze použít samostatně a dozvíte se z nich kolikrát i to, co nechcete :-) Jednička s hvězdou, fakt!

Podzemní Praha

CÍLEK Václav, KORBA Milan S., MAJER Martin

Detail knihy Podzemní Praha

Kniha jako dárek

Michaela Šímová 6. 8. 2018 5

Kniha je velmi čtivá, na odborné úrovni a přece poutavě psaná s velmi zajímavými informacemi. Trojice osvědčených autorů. Knihu jsem darovala jako dárek k narozeninám partnerovi. Čte ji s nadšením a informace mi předává. Jednoznačně doporučuji. Praha trochu jinak aneb zamyšlení nad důmyslností "podzemí".

U kávy o kávě a kávovinách

AUGUSTÍN Jozef

Detail knihy U kávy o kávě a kávovinách

Čtenářská recenze

Martin Dlouhý 5. 8. 2018 5

Kniha je užitečná pro všechny, kterým chutná káva a chtějí se o ní všechno dozvědět, tj. o historii, současnosti, účincích kávy na lidský organismus, způsobech přípravy kávy, oblastech pěstování kávy včetně hodnocení kvality apod. Kniha poskytuje informace ve velkém detailu, přesto však je čtivá. Komplexnější kniha na téma káva pravděpodobně na trhu aktuálně není.

Malá kniha meditací

BROOKES Stephanie

Detail knihy Malá kniha meditací

Recenze

Renata Petrickova 4. 8. 2018 5

Co slibuje, splní. Krátké texty, plné snad až "hygge" stylu, pohody, praktických informací použitelných v běžném životě.
Za mne jedna z nejlepších praktických knih o vědomém životě, meditaci bych snad viděla v tomto směru až jako podružnou. :)

Byl to můj osud - Na přeskáčku I

CHRAMOSTOVÁ Vlasta

Detail knihy Byl to můj osud - Na přeskáčku I

Výborná věc!

Janďulka 31. 7. 2018 5

Doporučuji k přečtení všem, kteří tu dobu nezažili. Výborný doplněk k řade publikací o hudebním undergroundu, Chramostová zde naprosto jasně sděluje, proč je pro umělce tak zásadní kontakt s publikem, a že když je nejhůř, tak nezbývá, než hrát v tvrdé konspiraci a jen pro zvané, ať už je to divadlo nebo hudba. Opět tím připomíná, jak byla normalizační komunistická garnitura v pronásledování umělců zvrácená.

Anežka

HANIŠOVÁ Viktorie

Detail knihy Anežka

Prvotina se nezapře

Janďulka 31. 7. 2018 4

Kniha je čtivá, až bych řekla napínavá, střídání pohledů mezi adoptivní matkou a její dcerou je rozhodně plus. Tu a tam je však znát, že autorka není dostatečně vypsaná, někde se neorganicky přimíchá krátká věta z pohledu třetí osoby, která tam ale vlastně nemá co dělat. Totéž platí pro místy příliš "umělecké" přívlastky. Kladně hodnotím, že spisovatelka neuhnula před líčením krutosti dětí a rasistického prostředí běžné české základky a že se nijak nesnaží omlouvat chování matky.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 113 >


Kategorie

+ dalších 248 kategorií

Autoři

+ dalších 1592 autorů

Další

Staré noty
nepatří do sběru!

Vykupujeme antikvární
hudebniny.

Knižní novinky e-mailem

59 prodejen po celé České republice,

ve kterých si můžete vyzvednout knihy z našeho e-shopu


Přihlášení

Zapomněli jste?

Neplatná kombinace jména a hesla.