Vybrané recenze

Vybíráme pro vás nejzajímavější recenze od ostatních čtenářů. Pokud se zajímáte o knihy z určitého oboru, můžete si je vyfiltrovat pomocí kategorií v levém sloupci.

Justýnka a asistenční jednorožec

MAĎARKOVÁ Kateřina

Detail knihy Justýnka a asistenční jednorožec

Nádherná kniha

Hana Vajbarová 25. 6. 2017 5

Tato kniha nás (mě a dceru) naprosto okouzlila. Poutavý příběh a nádherné ilustrace z ní dělají nejhezčí dětskou knihu, co doma máme (a že jich máme hromadu). Uděluji 6 hvězdiček z 5!

Meta Secret

GILL Mel

Detail knihy Meta Secret

Úžasná kniha

Monika Slabá 25. 6. 2017 5

Úžasná kniha - doporučuji ji mít v knihovně - skvělé rady pro život!

Šumava, Bavorský les, Mühlviertel

MAZNÝ Petr

Detail knihy Šumava, Bavorský les, Mühlviertel

Pěkná encyklopedie míst na Šumavě a v přilehlém území sousedních států

Jan Bartoš 20. 6. 2017 5

Vydavatelství Starý most z Plzně se zabývá zejména tvorbou z regionu - Šumava, Brdy, Plzeňský kraj, Český les.. Jedna z jejich posledních knih přináší na 600 hesel z místopisu Šumavy a přilehlého okolí. Hesla jsou aktualizována, jsou doplněna fotografiemi a čtenářům poskytují další informace o oblíbeném pohoří, která jej vedou k bližšímu poznání lokalit. Samozřejmostí je začlenění lokality, určitá historie a informace o pamětihodnostech včetně možností návštěvy. Stejný přístup mají i zahraniční autoři, kteří přibližují navazující oblasti za hranicemi. Knihu vítám, sice toho o Šumavě bylo napsáno až moc, ale zde je celkem aktuální a ucelený výčet všemožných lokalit a věřím, že v ní budu listovat často. A doufám, že si opět "odškrtnu" několik nově navštívených míst, k jejichž návštěvě mne kniha vybízí a kde jsem ještě nebyl.

Filozofie a mystika vína

MEJSTŘÍK Jiří

Detail knihy Filozofie a mystika vína

Působivá kniha

Lenka 20. 6. 2017 5

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem, oslovila mně velmi, objevila jsem nečekané souvislosti mezi vínem a duchovnem - obsah koresponduje s názvem, doporučuji přečíst těm, kteří při pití vína o něm přemýšlejí a není pro ně jen alkoholem.

Škola Malého stromu

CARTER Forrest

Detail knihy Škola Malého stromu

Pěkná knížka

Jana Kristová 20. 6. 2017 5

Velmi hezky napsáno. Jednoduše, přesto skrývá mnoho moudrosti. Dojemné příběhy.

Okamžiky štěstí

HARTL Patrik

Detail knihy Okamžiky štěstí

Vezme za srdce

Monika 19. 6. 2017

Kniha se mi četla moc dobře, měla jsem jen maličko problém pamatovat si určité věci z jedné půlky, než jsem se dostala na druhou - kniha je psána ze dvou pohledů. Začala jsem z pohledu Veroniky. Jáchyma jsem pochopila, až když jsem si příběh přečetla z jeho pohledu a musím říct, že se mi kniha moc líbila, určitě se k ní znovu vrátím.

Malý pražský erotikon

HARTL Patrik

Detail knihy Malý pražský erotikon

Zábava od první strany

Monika 19. 6. 2017

Od Patrika Hartla jsem přečetla všechny tři jeho dosavadní knihy a tato kniha se mi zatím asi líbila nejvíce. Některé zápletky byly dopředu předvídatelné, některé překvapivé, jedná se o zábavné čtení, od kterého se téměř nedá odejít. Velmi doporučuji. Od autora také vřele doporučuji Okamžiky štěstí.

Zahradnictví

JARCHOVSKÝ Petr

Detail knihy Zahradnictví

Zábavné čtení

Monika 19. 6. 2017

Kniha byla dobře napsaná, četla se prakticky sama. Některé pasáže byly pro mne trochu zdlouhavé, jiné zase svižné. Žádný velký ostrovtip (i díky tématu) jsem nečekala, v závěru mne velmi pobavila pasáž o zásnubách, brečeli jsme smíchy celá rodina. Jediné, co mne na knize trochu zlobilo, bylo, že jsem se snažila dát si postavy do souladu s filmovými pelíšky a nějak mi to úplně nesedělo, protože některé postavy se objevily až v průběhu knihy a některé se v Pelíšcích vůbec neobjevují. Knihu doporučuji, moc se mi líbila.

Je to i můj život

PICOULTOVÁ Jodi

Detail knihy Je to i můj život

Moje první setkání s autorkou

Monika 19. 6. 2017

Kniha mne zaujala hned na databázi knih a je to první kniha, kterou jsem od autorky četla, jistě ne poslední. Příběh byl velmi silný a neotřelý, na toto téma jsem zatím nic podobného nečetla. Líbilo se mi i střídání postav ve vyprávění, které na konci vygradovalo v nečekaný závěr o důvodu, proč se celý soud odehrál. Konec skončil tragicky pro mou oblíbenou postavu, což mne moc mrzelo, ale ne všechny příběhy mají "happy end". Knihu velmi doporučuji.

Falešný polibek

PEARSONOVÁ Mary E.

Detail knihy Falešný polibek

Perfektní odreagování

Monika 19. 6. 2017

Kniha na dlouhé večery, od které se špatně odtrhává. Ze začátku nevíte, kdo z mužů je kdo - princ a vrah, což považuji za velké plus, protože o to je kniha napínavější. Já se přiznám, že jsem si tipla špatně, což však na kvalitě knihy nic nezměnilo. Konec se začal hodně dramatizovat a v nejlepším byl konec. Velmi se těším na další díl. Doporučuji i starším věkovým kategoriím než náctiletým, já už do této kategorie nějakou dobu nepatřím a kniha se mi velmi líbila.

The Sonnets. Sonety

SHAKESPEARE William

Detail knihy The Sonnets. Sonety

Skvělá!

Gabriela Drábková 19. 6. 2017 5

Nevím, proč jsem si dříve myslela, že klasici musí být nudní. Sonety jsou nádherné! Skvělé je i uspořádání knihy: na jedné stránce originál s vysvětlivkami zastaralých výrazů a jejich překlad do současné angličtiny, na protější straně pak vynikající překlad Martina Hilského a vysvětlivky celé básně vzhledem k historickému kontextu. Ke knize se určitě budu vracet.

Benrok - Zavržené město

BERNARDOVÁ Helena

Detail knihy Benrok - Zavržené město

Doporučuji!

Simona Beranková 17. 6. 2017

Pokud se Vám líbili hrdinové jako Eragon, neváhejte sáhnout po této úžasné české fantasy knížce. Helena Bernardová vytvořila zajímavý fantazijní svět a příběh plný netypických osudů a přátelství vyprávěný s milým humorem.

Pálava, Lednicko-valtický areál 1:55 000

autor neuveden

Detail knihy Pálava, Lednicko-valtický areál 1:55 000

Mapa atraktivní turistické oblasti

Jan Bartoš 16. 6. 2017 4

Pálava patří mezi nejnavštěvovanější turistické oblasti Moravy a je dobré být na její návštěvu vybaven vhodnou turistickou mapou. Tato mapa trochu nešťastného měřítka 1:55 000 obsahuje potřebné údaje pro turisty včetně zákresů pěších a cyklistických tras. Osobně si myslím, že map je dnes na trhu dostatek, tato se mi nijak zvláštní nezdá, nicméně po devíti jihočeských mapách, které vycházely již před lety a jen pomalu se aktualizují, se tentokrát dostalo na jižní Moravu. Je otázka, zda českokrumlovské vydavatelství MCU bude v podobných projektech pokračovat, jejich malé průvodce opět zejména po jihočeských městech a oblastech jsou na můj vkus hodně stručné a jednoduché. Ale jinému třeba vyhovují, proč ne. Vždy je lepší si vybírat z více možností, mapy a publikace MCU si své čtenáře a fandy také najdou.

Třebíč - historické centrum

autor neuveden

Detail knihy Třebíč - historické centrum

Netradiční mapa centra Třebíče

Jan Bartoš 16. 6. 2017 4

Další z netradičních map - tentokrát města Třebíče, které se má čím chlubit. Před několika lety jsem trávil na Třebíčsku několik dní a docela se mi tam líbilo. Mapa mi připomněla zážitky z velkého Karlova náměstí a jeho okolí, z majestátní baziliky sv. Prokopa, ale také z židovské čtvrti a židovského hřbitova. A nesmím zapomenout ani na zámek, ale také třeba na nenápadný větrný mlýn, zajímavý železniční most a několik kostelů. Pěkné je také okolí města s blízkými Dalešicemi, Náměští nad Oslavou, ale také jadernou elektrárnou Dukovany, to ovšem zachycují jiné mapy a publikace. Malovaná mapa druhého největšího města Vysočiny je vhodná pro turisty, kteří se chtějí v atraktivním centru města lépe vyznat, orientačně není střed města složitý, navíc jej lze shlédnout z městské věže.

Třetí přístav

KÖRNEROVÁ Hana Marie

Detail knihy Třetí přístav

Třetí přístav

Jitka Nasadilová 13. 6. 2017 5

Jak jsem již napsala v recenzi na knihu Kočár do neznáma, moc se mi líbí od této spisovatelky všechna její díla. Jsou poutavé a čtivé od začátku do konce.

Kočár do neznáma

KÖRNEROVÁ Hana Marie

Detail knihy Kočár do neznáma

Kočár do neznáma

Jitka Nasadilová 13. 6. 2017 5

Dobrý den, od této autorky jsem četla již mnoho knih a jsem moc spokojená. Jsou všechny moc krásně psané a čtivé. Já našla svůj žánr právě díky těmto knihám. A těším se na další. Přeji všem krásné odpočinkové chvíle při těchto knihách.

36x Chia semínka

KOOLMAN Klaas

Detail knihy 36x Chia semínka

Nej nej nej!

Renata Petrickova 11. 6. 2017 5

Nejlepší chia kuchařka, řekla bych. Už jen proto, že semínka používá tak nějak mimochodem do zcela běžných receptů a tím mi umožnila si je zamilovat. Já jsem jejich slizovitou konzistenci fakt nemusela a nakonec jsem se přistihla u toho, jak si dělám chia puding a chodím se dívat do ledničky, jestli už dobře ztuhnul. A pak jsem to samé opakovala celou řadu dnů, než se mi přejedl: jo, je to kouzelná kuchařka.

Zázračný úklid

KONDO Marie

Detail knihy Zázračný úklid

Super

11. 6. 2017 5

Konečně po 20 letech uklizeno! Doporučuji!!!

Tak trochu jiní... Mazlíčci

autor neuveden

Detail knihy Tak trochu jiní... Mazlíčci

Hodnocení

Lenka Hradecká 11. 6. 2017 5

Zatím jsme nepoužili, vypadá zajímavě, děti si s ní užijí určitě legraci!

Knížka malého chlapce - Nový bagr

PODGÓRSKA Anna

Detail knihy Knížka malého chlapce - Nový bagr

Hodnocení

Lenka Hradecká 11. 6. 2017 5

Krásná, jednoduchá knížka pro malé děti, které neudrží dlouho pozornost.

Knížka malého chlapce - Policejní vůz

PODGÓRSKA Anna

Detail knihy Knížka malého chlapce - Policejní vůz

Hodnocení

Lenka Hradecká 11. 6. 2017 5

Krásná, jednoduchá knížka pro malé děti, které neudrží dlouho pozornost.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 105 >


Kategorie

+ dalších 265 kategorií

Autoři

+ dalších 1564 autorů

Další

Staré noty
nepatří do sběru!

Vykupujeme antikvární
hudebniny.

Knižní novinky e-mailem

60 prodejen po celé České republice,

ve kterých si můžete vyzvednout knihy z našeho e-shopu


Přihlášení

Zapomněli jste?

Neplatná kombinace jména a hesla.