Vybrané recenze

Vybíráme pro vás nejzajímavější recenze od ostatních čtenářů. Pokud se zajímáte o knihy z určitého oboru, můžete si je vyfiltrovat pomocí kategorií v levém sloupci.

Moje první kniha - Bagry

autor neuveden

Detail knihy Moje první kniha - Bagry

Líbí se

Petra Dušáková 6. 10. 2017 4

Pokud máte nadšeného drobečka, bude se mu knížečka líbit. Je fajn i na cesty a uvidíte, jak vypadá třeba grejdr. :)

Čtyři dohody - Inspirační karty

RUIZ Miguel

Detail knihy Čtyři dohody - Inspirační karty

Recenze

Renata Petříčková 29. 9. 2017 5

Do těchto karet je snadné se zamilovat! Náhle totiž část moudrosti této knihy přechází aktivně do Vašich rukou a máte možnost si vytáhnout úvahu, myšlenku, pravidlo, které je zrovna pro Vás jako dělané. Se Čtyřmi dohodami se jednoduše učíte žít v současném okamžiku, dělat vždy věci tak, jak nejlépe dokážete a jak o nich autor říká, je to takový akt vlastní síly, velké osobní síly rozbít černou magii v naší mysli. Krásné něžné pobídnutí ke změně myšlení, co myslíte?

Medicinské karty

CARSON David, SAMS Jamie

Detail knihy Medicinské karty

Krásné

Renata Petříčková 29. 9. 2017 5

Druhé vydání Medicinských karet je důkazem, že stará šamanská moudrost, která je hluboká a pokorná, je na vzestupu. Je o ní zájem. A to je dobře. Hned Vám povím proč. Léčivá síla, která je v symbolice každého zvířete je něčím, co domorodci využívají dodnes. Věří totiž, že v každém člověku je malý kousek každého takového zvířete. Jsme schopni cítit jejich životní styl, poučit se z jejich síly a moudrosti, a především k nim chovat pokorný obdiv. Lze z nich čerpat energii, inspiraci a zamyšlení. Je dobře, že takové potřeby máme i dnes a že odtrženi od přírody a její magie máme stále touhu se k ní vracet. S těmito kartami je ta touha podporována každý den..

Musela jsem zemřít

MOORJANI Anita

Detail knihy Musela jsem zemřít

Dotkla se mé duše

Šípek 29. 9. 2017 5

Autorka píše pravdivý příběh, který se dotkne srdce a duše snad každého člověka.. Nádherná, silná kniha - ukazuje člověku jeho spojení s Bohem.. Kniha plná naděje a pravdy..

Krev démona

VAŠÍČEK Arnošt

Detail knihy Krev démona

Doporučuji

Františka Macinková 29. 9. 2017

Nikdy mě kniha nechytla na začátku, hromadu knížek mi tu leží rozečtených a jen se na ně práší, ale tato má něco do sebe. Už ten samotný obal mi říkal "Ano, toto je kniha, kterou hledám a bude mě bavit"! Fakt super :). Nelituji koupi a už se těším, až ji dočtu. A jak si přečtu další knihy od pana Arnošta Vašíčka.

Lednicko-valtický areál, Pálava, Podyjí

NOVÁK Petr, NOVÁK Rostislav

Detail knihy Lednicko-valtický areál, Pálava, Podyjí

Další turistický průvodce zajímavou oblastí

Jan Bartoš 27. 9. 2017 4

Třebíčské nakladatelství AKCENT svou edicí S batohem po Česku přibližuje jednotnou formou zajímavé lokality naší krásné vlasti. Tento - zhruba desátý - svazek zavítal do oblasti Pálavy, kterou doplnil několika trasami Podyjí, které by si podle mého zasloužilo samostatný svazek. Edici průvodců tohoto typu specifikují jiná provedení map, která jsou plastičtější a naznačují lépe reliéf terénu, na druhou stranu jsou méně přehledné. Průvodce je malého formátu, který lze vzít do kapsy batohu, je doplněn fotografiemi a bližšími popisy zajímavých cílů, nicméně kvalita svazků je dost dána autory a jejich znalostí místa. Zde se to celkem povedlo. Průvodce má i úvodní všeobecnější část. Osobně jej hodnotím jako solidní, v historických souvislostech průvodců vydávaných v průběhu mnoha let asi obstojí, nicméně je na turistovi, aby si sám vybral. K dispozici je hned několik průvodců z dávnější i nedávnější minulosti a samozřejmě i dostatek samostatných map různých vydavatelů. Oblast Pálavy jsem v minulosti prošel, není nijak komplikovaná, přesto by měl turista neznalý oblasti nějakou přípravu mít. K tomu tento průvodce může posloužit.

Noční let / Vol de nuit

SAINT-EXUPÉRY Antoine de

Detail knihy Noční let / Vol de nuit

Klasika, která nezklame

Jakub Vondrouš 26. 9. 2017 5

Exupéry jako mistr slova opět v akci. Skvělý příběh a poutavý způsob vyprávění, dobré na procvičení pokročilejších francouzštinářů.

Italština nejen pro samouky

JANEŠOVÁ Jarmila

Detail knihy Italština nejen pro samouky

Klasika od Ledy

Jakub Vondrouš 26. 9. 2017 5

Přehledné a jasné řazení učiva, vhodné i pro úplné začátečníky.

Polština nejen pro samouky

KOWALSKA Marzena

Detail knihy Polština nejen pro samouky

Skvělá učebnice pro začátečníky

Jakub Vondrouš 26. 9. 2017 5

Přehledné řazení učiva, vhodné pro naprosté začátečníky.

Zbavte se nepořádku s feng-šuej

KINGSTONOVÁ Karen

Detail knihy Zbavte se nepořádku s feng-šuej

Zbavte se nepořádku s feng-šuej

Květa Faragová 26. 9. 2017 5

Jednoduše SKVĚLÁ kniha. Koupila jsem již třetí výtisk, neboť jednu jsem darovala a druhou nenávratně půjčila a chtěla jsem se k ní po několika letech vrátit. Jednoduchý, srozumitelný návod, jak si uklidit nejen okolo sebe, ale především v sobě.

Nejhezčí túry světa

HOCEK Jan

Detail knihy Nejhezčí túry světa

18 nádherných výletů po celém světě

Jan Bartoš 26. 9. 2017 5

Druhé vydání knihy cestovatele Jana Hocka je určeno všem cestovatelům, kteří by chtěli poznat nejhezčí místa naší planety pěkně pěšky. Jednotlivé trasy jsou rozloženy do všech světadílů, nám je nejbližší asi cesta okolo Mont Blancu nebo přechod Vysokých Tater. Ostatně evropských výletů je přece jen trochu více, ale dojdeme i na Nový Zéland, Aljašku a na další nádherná místa naší planety. Všechny "traily" jsou popsány následovně - napřed je hrubá mapa umístění oblasti, následuje mnoha kvalitními fotografiemi proložený vlastní popisný text k oblasti včetně v rámečkách uvedených speciálností a pozoruhodností. Na konci výletu je schématická mapa s profilem trasy, před ní se dočteme praktické informace o dopravě, ubytování, rizicích, poplatcích, o vhodném období, kdy se na přesun vydat apod. Každé trase je tak věnováno zhruba 12 opravdu povedených stran, kterými se čtenář doslova kochá nádherou dané lokality.
Kniha může být pěkným dárkem, ale i inspirací pro neobvyklé dovolené. Je možný výstup pod Mount Everest, putování tropickými pralesy Afriky, ale i pohádkovými místy Islandu, vidět skvosty Inků a mnoho dalšího. Často píšu - vzhůru z křesla do terénu, tady to je trochu složitější, přece jen mnohé destinace nejsou tak snadno přístupné, navíc vyžadují i nemálo peněz a nějaký čas, přesto ale hezčí pozvánku a inspiraci budete hledat těžko.


Tantrická masáž

GOVINDA Kalashatra

Detail knihy Tantrická masáž

Dobré pro inspiraci

Radek Bittner 23. 9. 2017 5

Moc dobrá kniha se spoustou tipů pro začínající.

Fotografie - Velké obrazové dějiny

ANG Tom

Detail knihy Fotografie - Velké obrazové dějiny

Dobrá knížka

Jan Vermouzek 22. 9. 2017 4

Kniha je rozsáhlá, krásně zpracovaná, jen je v ní docela hodně překladatelských chyb.

Dračí rytíři 2 - Stínový drak

CASTLE J. R.

Detail knihy Dračí rytíři 2 - Stínový drak

Drak 2

Helena Bobková 22. 9. 2017 5

Také druhý díl knihy se vnukovi líbí.

Chci, abys byl - CD

HALÍK Tomáš

Detail knihy Chci, abys byl - CD

Chci,abys byl

Ivana Sochorová 21. 9. 2017 5

Nesehnala jsem v knižní podobě, jen jako CD. Úvahy a rozjímání p. Halíka mi byly velmi blízké. Na rozdíl od jeho předešlých některých knih mi přišlo toto dílo laskavé a takové všeobjímající. Ještě se mi velmi líbila od něj kniha Vzdáleným nablízku. Četla jsem i jiné publikace od něj, ale ty se mi už nelíbily - spíš teda nesouzněly s mým uvažováním.

Tracyho tygr

SAROYAN William

Detail knihy Tracyho tygr

Tracyho Tygr

Aleš Makovička 21. 9. 2017 5

Úžasná kniha se silným poselstvím v pozadí. Stačilo pár řádků a zcela mě pohltila.

Šachové figurky

MAY Peter

Detail knihy Šachové figurky

Nádherné završení trilogie

David Trnka 19. 9. 2017 5

Tato třetí závěrečná kniha je stejně dobrá jako ty 2 předchozí, nádherná atmosféra, střídání minulosti s přítomností je velmi podmanivé. Drsný kraj, drsné příběhy, láska, zločin i trest v mnoha podobách. Moc jsem si to užil a mrzí mě, že už to skončilo.

Trestankyně

ŠTRÁFELDOVÁ Milena

Detail knihy Trestankyně

Neuvěřitelný příběh

Michaela 19. 9. 2017 5

Kniha se čte jedním dechem. Popisuje příběh ženy, která prožila svůj život v neutěšených letech 20. století. Život jako horská dráha. Měla by být povinnou četbou pro středoškoláky, aby se seznámili s tím, jak "fungovala" a ničila lidské osudy nejdříve fašistická a pak komunistická diktatura.

Stát se moudrým mužem

MARTOS Joseph, ROHR Richard

Detail knihy Stát se moudrým mužem

Naprosto skvělá kniha

KAREL KOUŘIL 17. 9. 2017 5

Kniha pro každého opravdového spirituálního muže toužícího jít dobrou cestou životem.

Tygří srdce – Princ džungle

DIX Robin

Detail knihy Tygří srdce – Princ džungle

Super kniha

Petr Vojkůvka 17. 9. 2017 5

Napínavá, čtivá.. Obsahuje karetní hru.

The Shadowhunter´s Codex

CLARE Cassandra, LEWIS Joshua

Detail knihy The Shadowhunter´s Codex

Shadowhunters

Kateřina Juračková 14. 9. 2017 5

Kniha je to velmi dobrá. A kdo si zamiloval Nástroje smrti a chce vědět něco víc o démonech, runách, nebo jak se stát lovcem stínu, tak tahle kniha je na to opravdu super. Můžu jen doporučit. :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 106 >


Kategorie

+ dalších 268 kategorií

Autoři

+ dalších 1582 autorů

Další

Staré noty
nepatří do sběru!

Vykupujeme antikvární
hudebniny.

Knižní novinky e-mailem

60 prodejen po celé České republice,

ve kterých si můžete vyzvednout knihy z našeho e-shopu