Připravované tituly

Připravuje se

Vybíráme pro Vás to nejzajímavější z připravované nabídky nakladatelů. Inspirujte se knihami, které v blízké době přijdou na trh.

Bílé propasti

Kniha je výjimečným pokusem přiblížit českému čtenáři dění v mladém básnictví země, která je jedním z našich kulturně i historicky nejbližších sousedů. V kvalitních překladech Bogdana Trojaka, Libora Martinka, Renaty Putzlacher-Buchtové a Miroslava Zelinského nás seznamuje s nejsoučasnější polskou básnickou tvorbou autorů narozených v šedesátých letech a přináší laikům i odborníkům možnost srovnání s poezií domácích tvůrců podobného generačního zařazení.
Antologie zahrnuje texty třinácti autorů, kteří si přes své mládí již stačili vydobýt pevné místo na polské literární scéně, a představuje kvalifikovaný průřez jejich tvorbou, který by neměl chybět v knihovně nikoho, kdo se chce seriózně zabývat nejen polskou poezií, ale literaturou vůbec. Ovšem Bílé propasti budou pro své básnické kvality jistě hlubokým zážitkem pro každého čtenáře.

Po přihlášení si titul můžete přidat na seznam přání.

EAN:
9788086055107
ISBN:
978-80-86055-10-7
Bílé propasti

Chlorid sodný

Carl Morck a oddělení Q se vrací s již devátým případem. Šéf oddělení vražd Marcus Jacobsen se setkává se svým nejlepším vyšetřovatelem Carlem Morckem nad případem, který na něj hluboce zapůsobil. Zaměstnancům oddělení Q začne růst pod rukama nepříjemná spleť případů. Zvláštní úkol donutí Carla, Asada, Rose a Gordona, aby se semkli pevně dohromady. Poté co se oddělení Q ponoří do vyšetřování úmrtí výrazných osobností, která byla zatím považována za sebevraždy nebo neštěstí, odhalí v nich daleko horší vzorec jednání a vše nasvědčuje tomu, že zanedlouho zemře další člověk. Aby zabránili kruté smrti, pustí se v obtížné době proticovidových opatření s typickou dávkou humoru a soudržnosti do zavilého boje o čas. Jenže mezitím se z Carlovy minulosti jako had, který konečně zavětřil svou kořist, vynoří docela jiný případ.

Po přihlášení si titul můžete přidat na seznam přání.

EAN:
9788027511587
ISBN:
978-80-275-1158-7
Chlorid sodný

Jednou nohou přes kanál

Životní příběh Markéty Pechové, první handicapované plavkyně na světě, která překonala kanál La Manche. Narodila se v Českých Budějovicích. Ve dvanácti letech přišla kvůli závažné nemoci o část nohy včetně kolena. Přes další zdravotní i životní komplikace se nevzdala. Rozhodla se sportovat. Díky pravidelným tréninkům úspěšně závodila s handicapovanými atlety. V devatenácti letech se začala věnovat plaváni, ve třiiceti si předsevzala, že za deset let přeplave kanáll La Manche. Po přestěhování do Liberce začala intenzivně trénovat a otužovat se. Ve čtyřiceti letech si splnila svůjj sen a vydala se na přeplavbu. Nebylo to lehké, ale díky týmu, který ji celou dobu podporoval, všechny nástrahy překonala. Jak to celé probíhalo, kdo jí fandil, jaká byla voda, ale i to, jaké měla Markéta dětstvi, jací byli její rodče, jak prožívala své lásky, studia či zaměstnání, to vše Markéta velmi poutavě líčí v této autobiografické knize.

Po přihlášení si titul můžete přidat na seznam přání.

EAN:
9788090838703
ISBN:
978-80-908387-0-3
Jednou nohou přes kanál

Nejjasnější hvězdy

První díl nové série od autorky fenoménu After! Karina vyrostla na vojenské základně a ví, jaký chaos a komplikace to do života přináší. Snaží se proto vést klidný dospělý život ve svém malém domku. Neznamená to však, že by se k rodině obrátila zády. Naopak – to ona drží rodinu pohromadě, například když má její bratr Austin problémy se zákonem. Karina ví, že by se měla soustředit i na sebe. Nemusí pořád všechny zachraňovat. Když se ale Austinovo chování začne zhoršovat, Karina ztrácí pevnou půdu pod nohama. A tehdy ho potká… Kael je dvacetiletý pohledný voják, který se vypořádává se zážitky ze dvou misí v Afghánistánu. Je mlčenlivý a uzavřený. Karina si však zvykne na jeho tichou přítomnost, která ji dodává klid, jaký už dlouho necítila. Tato iluze však nemůže trvat věčně… Strhující příběh o lásce a lžích, který ve vás zůstane dlouho po dočtení poslední stránky.

Po přihlášení si titul můžete přidat na seznam přání.

EAN:
9788024281629
ISBN:
978-80-242-8162-9
Nejjasnější hvězdy

Staré noty
nepatří do sběru!

Vykupujeme antikvární
hudebniny.

Recenze

Všechny recenze

Knižní novinky e-mailem

63 prodejen po celé České republice,

ve kterých si můžete vyzvednout knihy z našeho e-shopu


Přihlášení

Zapomněli jste?

Neplatná kombinace jména a hesla.