Připravované tituly

Připravuje se

Vybíráme pro Vás to nejzajímavější z připravované nabídky nakladatelů. Inspirujte se knihami, které v blízké době přijdou na trh.

Algoritmus lásky

Další série švédského mistra napětí je tady!

V současném Stockholmu se za nablýskanou fasádou bohatého města skrývá temná a odvrácená strana společnosti. Elle Videmanová, která dře do úmoru jako umývačka nádobí v luxusní restauraci, patří ke stockholmské chudině. Její otec si v nejpřísněji střeženém oddělení věznice odpykává doživotní trest za vraždu, kterou dle svých slov nespáchal. Jenže co když lže? Elle neví, komu může důvěřovat, a sama se snaží přijít na to, co se stalo. Při pátrání po pravdě se setkává s detektivem Leem Madvigem, který případ jejího otce vyšetřoval, loajální transsexuálkou Lulu a svalnatým počítačovým géniem Vicem.

Algoritmus lásky je vzrušující, napínavý městský román o polarizované společnosti, kde jediným společným jmenovatelem mezi obyvateli Stockholmu je láska.

Po přihlášení si titul můžete přidat na seznam přání.

EAN:
9788027520619
ISBN:
978-80-275-2061-9
Algoritmus lásky

Český snář

Kultovní deníkový román z prostředí českého disentu — vychází i jako limitovaná dvousvazková edice Český snář (1981) můžeme číst jako autentickou výpověď o krizovém stavu české společnosti, deformované totalitními normami. S ohledem na závažnost tématu i Vaculíkovu čtenářskou oblíbenost připravujeme v České knižnici dvě distribuční varianty titulu: tradičně strukturovaný svazek (román Český snář, jehož nedílnou součástí jsou fotografie, literárněhistorický komentář, ediční zpráva a vysvětlivky) lze získat také v balíčku s kritickou edicí samizdatového sborníku Hlasy nad rukopisem Českého snáře (1981), tj. souborem nadšených, polemických i pobouřených odpovědí osob převážně z prostředí disentu a autorova nejbližšího okolí, bezprostředně reagujících na kontroverzní obsah tehdy právě dokončeného Vaculíkova románu. Tento druhý, ohlasový svazek, rovněž rozšířený o rozsáhlý kritický aparát, vychází pouze v omezeném počtu 500 výtisků.

Po přihlášení si titul můžete přidat na seznam přání.

EAN:
9788027518159
ISBN:
978-80-275-1815-9
Český snář

Staré noty
nepatří do sběru!

Vykupujeme antikvární
hudebniny.

Recenze

Všechny recenze

59 prodejen po celé České republice,

ve kterých si můžete vyzvednout knihy z našeho e-shopu


Přihlášení

Zapomněli jste?

Neplatná kombinace jména a hesla.