Prázdné místo

ROWLINGOVÁ J. K.

Info:
Plus - Albatros Media, 2013 (1.) - váz., 544 str.
Z angl. přel. H. Zahradníková
EAN:
9788025901557
ISBN:
978-80-259-0155-7

Hodnocení:

★ ★ ★ ★ ★ 10 hodnocení Prázdné místo 4.6

Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte

Nejnovější román autorky proslulé série o Harrym Potterovi, tentokrát určený pro dospělé čtenáře. Na první pohled poklidné městečko Pagford zůstane po náhlé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera v šoku. Za zdánlivě idylickou fasádou Pagfordu, která je tvořena dlážděným náměstím či starým opatstvím, se vede tichý boj všech proti všem - boháči válčí s chudáky, rodiče se svými dětmi,
manželé s manželkami, učitelé se svými žáky. Prázdné místo, které po
Barrym zůstane v městské radě se brzy stane středobodem války, jakou
město doposud nezažilo. Kdo nakonec zvítězí ve volebním klání, které
provází vášně, pokrytectví a nečekaná odhalení? Rowlingová napsala skvělou knihu, která nejen nutí k zamyšlení, ale na každé stránce také překvapuje. Prázdné místo je román o současné společnosti, v níž určitě rozpoznáte i své sousedy.

Prázdné místo

Po přihlášení si titul můžete přidat na seznam přání.

Doporučit knihu

E-shop nově v provozu na www.kanzelsberger.cz

Další knihy autora ROWLINGOVÁ J. K. (54)

Další knihy z kategorie Beletrie (28141)

Recenze produktu Prázdné místo

Četli jste tuto knihu? Napište k ní vlastní recenzi!

Napsat recenzi
Prázdné místo 5

Skvělá kniha

Jana Kalašová 2013-04-29 29. 4. 2013 ★ ★ ★ ★ ★

Prázdné místo od J. K. Rowlingové, to je kniha, která mě opravdu nadchla. A není to jen tím, že jsem velkou fanynkou série knih o Harrym Potterovi – i když je nutno říci, že se zde určitá podobnost v každém případě vyskytuje. Vždyť třeba už rodina Mollisonových z Prázdného místa jakoby z oka vypadla nepříjemným příbuzným Harryho Pottera Dursleyovým! Když knihu čtu, připadá mi, že se střídavě dostávám na návštěvu k různým lidem a mohu sledovat jejich pohledy na související děj. Způsob, kterým Rowlingová právě jejich názory na věc popisuje je příjemný, čtivý a silně návykový – zkrátka se od knížky jen tak nedá odtrhnout.

Prázdné místo 4

Nastavení zrcadla maloměšťáctví

Věra Bahulová 2013-04-11 11. 4. 2013 ★ ★ ★ ★

Realistický, smutný, lehce uvěřitelný příběh. Nemilosrdná kritika pokrytectví a malosti. Líbí se mi široký záběr postav - od revoltujících pubescentů přes usedlé čtyřicátníky až po svérázné staroušky. Nikdo není jednoznačně "hodný" nebo "zlý". Přesně jako ve skutečném životě každý schovává nějakého kostlivce ve skříni. Působivé jsou popisy různého sociálního prostředí a odlišných kulturních a rodinných zvyklostí. A ty dialogy - jako bych slyšela sebe v jistém věku nebo manželské hádky od sousedů. Celkově jde o příjemné čtení o nepříjemných věcech s divným pocitem, že je to tak trochu o vás a vašich známých a sousedech.

Prázdné místo 5

Skvěle napsaný příběh

Veronika Vítová 2013-04-05 5. 4. 2013 ★ ★ ★ ★ ★

Na knihu jsem dlouho čekala. Velice mě zajímalo, jak se autorka popere s naprosto jiným žánrem knihy. Nutno dodat, že Rowlingová to zvládla a kniha potvrdila její vypravěčské kvality.

Prázdné místo 5

Doporučuji

Alena Musilová 2013-04-05 5. 4. 2013 ★ ★ ★ ★ ★

Ze začátku se děj rozebíhá pomalu, ovšem ve druhé polovině vám to autorka vynahradí. Kniha je téměř opakem pohádkových příběhů o Harry potterovi.

Prázdné místo 5

Něco jiného než Harry Potter

Petra Benešová 2013-04-05 5. 4. 2013 ★ ★ ★ ★ ★

Na novou knihu Prázdné místo od J.K.Rowlingové jsem se velmi těšila. Po sérii knížek o kouzelníkovi jsem ovšem byla překvapená. Pokud očekáváte podobný příběh, budete zklamaní. Knížka určitě není pro děti. Vykresluje reálné postavy a příběhy, ale ve fiktivním městečku. A děj opravdu není veselý, spíše tragikomický. Rowlingová v knize popisuje svět dospělých plný lži, nenávisti, pokrytectví a zkažených osobností.

Prázdné místo 5

Určitě doporučuji.

Jana Jedličková 2013-04-05 5. 4. 2013 ★ ★ ★ ★ ★

Je to úplně něco jiného než série o Harry Potterovi. Určitě doporučuji. Pro fanoušky Rowlingové je kniha téměř nutností.Přihlášení

Zapomněli jste?

Neplatná kombinace jména a hesla.