Augustin Šulc: Měl jsem motocykl rád

O něm, jeho firmě a motocyklech BSA a ČZ

ŠULCOVÁ Libuše

Info:
Grada Publishing, 2016 (1.) - váz., 144 str.
EAN:
9788024757032
ISBN:
978-80-247-5703-2

Hodnocení:

0 hodnocení Augustin Šulc: Měl jsem motocykl rád 0

Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte

Jen výjimečně se při psaní o historii motorismu sejde tolik šťastných okolností: téma - zde zavedení prodeje motocyklů BSA u nás, písemné paměti aktéra Augustina Šulce, bohatý fotografický archiv a nadšený autor, vlastně autorka, která vedle A. Šulce prožila dlouhá léta. Svého tchána za jeho života vyzpovídala, sepsala a shromáždila jeho paměti. Výsledkem je publikace s více než dvě stě dobovými dokumenty, katalogy a fotografiemi jak motocyklů, tak i snímků z dílen, kanceláří a jízd. Nechybí snímky a skvělá reportáž jízdy Šulce z Londýna do Prahy v zimě, kdy se probíjel sněhovými závějemi napříč Evropou, a také z průjezdu Angličanů, kteří na BSA jeli kolem světa a zastavili se v Praze. Činnost firmy Bratří Šulcové je inspirativní i pro dnešní podnikatele:
školili své zákazníky pro jízdu a údržbu motocyklu; od počátku poskytovali kompletní servis a později ve specializovaném Domě BSA v Libni měli pro své zákazníky i odpočinkovou místnost včetně sprchy; jako první zavedli garanční prohlídky, až po nich zavedly stejnou službu automobilky Ford a Chevrolet;
bohatě inzerovali v časopisech Motocykl a Motor Revue, účastnili se výstav, upozorňovali na sebe propagačními jízdami; svým zastupováním české značky ČZ napomohli jejímu prodeji v zahraničí.

Augustin Šulc: Měl jsem motocykl rád

Po přihlášení si titul můžete přidat na seznam přání.

Doporučit knihu

Tento titul aktuálně
není v nabídce.

Další knihy z kategorie Technika (878)

Recenze produktu Augustin Šulc: Měl jsem motocykl rád

Tento produkt nemá ještě žádnou recenzi. Buďte první, kdo ji napíše.Přihlášení

Zapomněli jste?

Neplatná kombinace jména a hesla.