Digitální fotografie 1

KELBY Scott

Info:
Zoner Software, 2015 (2., dopl. ) - brož., 256 str.
Z angl. přel. P. Kristián ml.
EAN:
9788074133060
ISBN:
978-80-7413-306-0

Hodnocení:

★ ★ ★ ★ ★ 1 hodnocení Digitální fotografie 1 5

Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte

Scott Kelby je nejprodávanějším autorem knih o Digitální fotografii na světě a nemalou zásluhu na tom má i jeho série Digitální fotografie. A proč jsou knihy z této série tak populární? Je to Scottovým přístupem. Nenajdete v nich žádné složité vysvětlování teorie, žádné vzorečky na výpočet hyperfokální vzdálenosti, žádné popisování toho, jak je v dnešních objektivech technicky řešena clona. Co v ní však najdete, jsou jasné a prosté rady od profesionálního fotografa a gurua v oblasti postprocesu. Pokud se tedy spíše ptáte „Jak dosáhnout tohoto efektu?“ nebo „Jak získat jemnější světlo z blesku?“ a až tak moc vás nezajímá, jak funguje CMOS senzor, je toto přesně kniha pro vás.
Scott sám popisuje tento přístup takto: „Je to, jako byste se mě na společné vycházce zeptali: Scotte, jak to mám vyfotit? Já vám nebudu vysvětlovat, jak funguje blesk, ale řeknu: Nastav expozici tak a tak, zaostři tam a tam a exponuj.“ Jde prostě přímo k věci, bez zbytečných oklik a složité teorie.
V knize najdete kapitoly zaměřené na fotografování svateb, květin, sportu, krajin a také fotografování na cestách či portrétní fotografii. Nechybí ani kapitola o ostrosti nebo seznam těch nejdůležitějších tipů od profesionálních fotografů, které by Scott sám rád ve svých začátcích slyšel. Poslední kapitolou a jakousi třešničkou na dortu je část, ve které najdete recepty na konkrétní snímky – krok po kroku vysvětlené postupy, které vedly k vyfocení té které fotografie.

Digitální fotografie 1

Po přihlášení si titul můžete přidat na seznam přání.

Doporučit knihu

Tento titul aktuálně
není v nabídce.

Další knihy autora KELBY Scott (8)

Další knihy z kategorie Technika (876)

Recenze produktu Digitální fotografie 1

Četli jste tuto knihu? Napište k ní vlastní recenzi!

Napsat recenzi
Digitální fotografie 1 5

Dobrá kniha pro seniora - fotografa začátečníka

Jitka Jarošová 2019-06-02 2. 6. 2019 ★ ★ ★ ★ ★

Velmi čtivá kniha, která se snaží nenásilnou formou z Vás udělat dobrého fotografa. Je to velmi nenásilnou formou, kterou autor používá na to, aby Vás přivedl k přemýšlení nad každou fotografií a dá se říci i nad tím, kdy a jak zmáčknout spoušť.
Přihlášení

Zapomněli jste?

Neplatná kombinace jména a hesla.